gfhfhhfhfdhfg
Skoczne słowa

Skoczne słowa

Zapraszamy na warsztaty pisania o spektaklach tańca dla dzieci. Trzygodzinne spotkanie skierowane jest to krytyczek/ów i studentów/ek zarówno z obszaru tańca, jak i sztuki dla dzieci. Uruchamiając strategie pochodzące z różnych obszarów krytyki teatralnej (teatr, taniec, teatr dziecięcy), uczestnicy/czki wraz z prowadzącymi nakreślą zarówno obszary ich dialogu, jak i miejsca potrzebujące nowego języka. 

W trakcie warsztatów zwrócimy uwagę na „użytkowy” charakter tekstów o tańcu i teatrze (omówimy dla kogo one powstają i komu do czego są potrzebne), ale przede wszystkim skupimy się na takich zagadnieniach związanych z warsztatem pisarskim jak pisanie o ruchu oraz znaczenie i analiza pozaliterackich elementów dzieła teatralnego. Wspólnie poszukamy też odpowiedzi na pytanie, czy o spektaklach dla dzieci pisze się inaczej niż o tych, które są adresowane do dorosłych?

Warsztaty poprowadzą Jadwiga Grabowska (Majewska) i Agata Drwięga.

Skoczne słowa w sieci

Skoczne słowa w sieci

Zapraszamy na kontynuację cyklu spotkań poświęconych krytycznej refleksji nad spektaklami tańca dla dzieci. Spotkania adresowane są do krytyczek/ków i studentek/ów zarówno z obszaru tańca, jak i sztuki dla dzieci. Mają one charakter oddolnej inicjatywy non-profit, służącej wymianie myśli, budowaniu narzędziownika krytycznego, dialogu środowiskowego i podtrzymywaniu tożsamości zawodowej w czasach trudnych dla dziedziny sztuk performatywnych.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Możliwe jest uczestnictwo w całym cyklu, lub tylko w wybranych spotkaniach. Udział w warsztatach jest darmowy, czas ich trwania to każdorazowo dwie godziny. Tydzień przed każdym spotkaniem uczestnicy dostaną link do spektaklu/ tekstu kontekstowego, który będzie omawiany na nadchodzącym spotkaniu. Miejscem wirtualnych spotkań będzie platforma zoom oraz zamknięta grupa na Facebooku. Skoczne słowa w sieci powstały w 2020 roku, po marcowych warsztatach krytycznych “Skoczne słowa”, które odbyły się w poznańskiej Słodowni +3, ramach programu Roztańczone Rodziny Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Ponieważ różnorodność perspektyw badawczych traktujemy jako ogromną wartość, intencją cyklu jest zachęcenie uczestniczek i uczestników do jego aktywnego współtworzenia tak, aby każde spotkanie było prowadzone przez inną osobę. Ostateczny format spotkań ustalany jest w dialogu z osobami zainteresowanymi wspólną pracą.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Chęć uczestnictwa w spotkaniu prosimy zgłaszać na adres: info@roztanczonerodziny.pl