BabyDisco

rodzinne działania warsztatowe inspirowane ruchem niemowląt
dla rodzin z dziećmi od 6 miesiąca do ok. 18 miesiąca życia
(dzieci, które jeszcze nie chodzą)

Ruchy niemowląt często wydają się osobom dorosłym czymś niedoskonałym, dziwnym, będącym jedynie etapem w drodze do mobilności i koordynacji osiąganej na późniejszym etapie życia. Jednak to właśnie w pierwszych latach rozwoju dzieci wykonują największą i najważniejszą pracę budowania mapy własnego ciała, lokowania napięć i rozpoznawania własnej sprawczości. 

Podczas warsztatów zanurzymy się w świat ruchu małych dzieci z intencją pogłębiania jakościowej komunikacji w rodzinie. Będzie to też okazja do rozpoznania i wsparcia cielesnego bycia w świecie. Warsztaty dają możliwość odkrycia na nowo przez dorosłych własnej otwartości emocjonalnej i wzmacniania zdrowia przez powracanie do wczesnodziecięcych wzorców rozwojowych. Nie ma do tego lepszej okazji od codzienności opiekuńczej. Zapraszamy do świata tańczących bobasów, którymi wszyscy jesteśmy.

Dzięki uprzejmości Instytutu Małego Dziecka, warsztatom towarzyszyć będą metalowe, odbijające światło obiekty.

prowadzenie

Hanna Bylka-Kanecka (kolektyw Holobiont)

Hanna Bylka-Kanecka: teatrolożka, choreografka, mama. Od 2018 roku opiekunka merytoryczna programu Roztańczone Rodziny (dawniej Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci). Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i 2017 oraz stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie. W pracy magisterskiej analizowała status obecności […]

czytaj dalej