Ławice i kontenery

warsztaty z obszaru świadomości ciała dla nauczycielek i nauczycieli przedszkolnych

W naszej pracy artystyczno-edukacyjnej obserwujemy jak z roku na rok wzrasta zainteresowanie edukatorek i edukatorów świadomą pracą z ciałem. Jest ona niezastąpionym sposobem budowania koncentracji, uważności, kreatywności, samoświadomości i poczucia sprawczości u dzieci. Aby wesprzeć kadry przedszkolne w budowaniu narzędziownika ruchowej pracy z dziećmi, proponujemy warsztaty, podczas których osoby pracujące na codzień w przedszkolach będą mogły poznać współczesne metody pracy z ciałem i ruchem, a tym samym poszerzyć własne metodyki edukacyjne.  Intencją warsztatów jest wzmocnienie kreatywnego impulsu wśród uczestniczek i uczestników oraz zainspirowanie ich do wprowadzenia elementów świadomej pracy z ciałem i zabaw choreograficznych w codziennej pracy z dziećmi. 

Scenariusz warsztatów oparty będzie na wieloletnim doświadczeniu tworzenia spektakli tanecznych i prowadzenia warsztatów dla dzieci i rodzin. Spotkanie będzie okazją do  zagłębienia  się w doświadczenie i wytwarzanie otaczającej nas rzeczywistości poprzez ciało. Zmapujemy również  wyzwania i możliwości jakie stwarza przedszkolna codzienność w kontekście praktyk ruchowych. Zobaczymy jak codzienne, proste aktywności mogą wzmocnić fizyczno-emocjonalne zasoby opiekuńcze i liderskie.

termin / miejsce —

7 sierpnia 2023
10:00-18:30

Teatr Ochoty

ul Mikołaja Reja 9, Warszawa

bilety

27 sierpnia 2023
10:00-18:30

Centrum Sztuki Dziecka

ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów, również tych na podłodze. W Przestrzeń warsztatów wchodzimy bez butów.

prowadzenie:  kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka)

Warsztaty adresowane są do osób pracujących na co dzień w przedszkolach.

Czas trwania: 10:00-18:30 z przerwą obiadową między 13:00 a 14:30.

O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na temat zapisów zostaną podane 15  czerwca o godzinie 10:00.

prowadzenie —

Kolektyw Holobiont

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że […]

czytaj dalej

Pomieszczenie jest regularnie wietrzone, w Teatrze jest możliwość umycia i dezynfekcji rąk. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczek - będziemy prosić o ich założenie szczególnie w momentach, w których ruch nie pozwoli na utrzymanie wymaganego dystansu. Informacja o warunkach sanitarnych będzie uaktualniana na bieżąco.