Ławice i kontenery

działania warsztatowe
z obszaru świadomości ciała
dla nauczycielek i nauczycieli przedszkolnych

W naszej pracy artystyczno-edukacyjnej obserwujemy jak z roku na rok wzrasta zainteresowanie edukatorek i edukatorów świadomą pracą z ciałem. Jest ona niezastąpionym sposobem budowania koncentracji, uważności, kreatywności, samoświadomości i poczucia sprawczości u dzieci. Aby wesprzeć kadry przedszkolne w budowaniu narzędziownika ruchowej pracy z dziećmi, proponujemy warsztaty, podczas których osoby pracujące na codzień w przedszkolach będą mogły poznać współczesne metody pracy z ciałem i ruchem, a tym samym poszerzyć własne metodyki edukacyjne.  Intencją warsztatów jest wzmocnienie kreatywnego impulsu wśród uczestniczek i uczestników oraz zainspirowanie ich do wprowadzenia elementów świadomej pracy z ciałem i zabaw choreograficznych w codziennej pracy z dziećmi. 

Scenariusz warsztatów oparty będzie na wieloletnim doświadczeniu tworzenia spektakli tanecznych i prowadzenia warsztatów dla dzieci i rodzin. Spotkanie będzie okazją do  zagłębienia  się w doświadczenie i wytwarzanie otaczającej nas rzeczywistości poprzez ciało. Zmapujemy również  wyzwania i możliwości jakie stwarza przedszkolna codzienność w kontekście praktyk ruchowych. Zobaczymy jak codzienne, proste aktywności mogą wzmocnić fizyczno-emocjonalne zasoby opiekuńcze i liderskie.

 • termin / miejsce

  • zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów, również tych na podłodze. W przestrzeń warsztatów wchodzimy bez butów.
  • prowadzenie: Hanna Bylka-Kanecka (kolektyw Holobiont)
  • warsztaty adresowane są do osób pracujących na co dzień w przedszkolach
  • wydarzenie odbędzie się w momencie zebrania odpowiedniej ilości uczestniczek_ów
  • o uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń

prowadzenie

Hanna Bylka-Kanecka (kolektyw Holobiont)

Hanna Bylka-Kanecka: teatrolożka, choreografka, mama. Od 2018 roku opiekunka merytoryczna programu Roztańczone Rodziny (dawniej Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci). Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i 2017 oraz stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie. W pracy magisterskiej analizowała status obecności […]

czytaj dalej