MAŁE/duże

warsztaty improwizacji tanecznej
dla rodzin z dziećmi
w wieku 4-7 lat

Jakie możliwości i potencjał ma nasze ciało? Jak wygląda moje ciało? Jaki ma dzisiaj kolor? Jak pachnie? Czym nasze ciała się od siebie różnią? W czym są do siebie podobni/e?

Podczas warsztatów będziemy eksplorować rozmaite sposoby wykorzystana różnych części ciała, skupiając się przede wszystkim na naszych rękach i nogach. Jak wyglądają moje ręce, dłonie, palce? Co widzą i czują nasze ręce? A moje nogi, jak wyglądają? Jak różnie mogą mnie ponieść w przestrzeń? Jak się chodzi na palcach? A czy chodziłeś/aś kiedyś na piętach? A gdyby tak poruszać się tyłem? Na czworakach chyba też jest fajnie! A na czworakach i do tyłu?

Przy użyciu narzędzi improwizacji, kontakt improwizacji i tańca intuicyjnego, prowadzący zaprosi poznańskie rodziny do rodzinnego tańca i ruchu. Czasem w parach, czasem indywidualnie, odkrywać będziemy przyjemność poruszania się i bycia we własnym ciele. Posłuchamy też bicia naszych serc. Czy biją one w tym samym rytmie? A gdy zmienimy pozycję i poszukajmy innego przytulenia? I jeszcze innego, i kolejnego? Na ile różnych sposobów potrafimy się do siebie przytulić i być razem, w ruchu?

terminy

prowadzenie

Antek Kurjata

Aktor, tancerz, terapeuta zajęciowy w WTZ Przylesie w pracowni rękodzieła z fakultetem artystycznym. Absolwent MA Acting na Manchester Metropolitan University i Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu oraz Diploma in Physical Theatre Practice w Adam Smith College w Szkocji. Uczestnik wielu warsztatów teatralnych i tanecznych. Brał udział w licznych spektaklach, zarówno w Polsce jak i za […]

czytaj dalej