Pas de Chat (Krok kota)

warsztaty taneczne w towarzystwie wiolonczeli
dla dzieci w wieku 3-6 i 6-12 lat
oraz ich bliskich dorosłych

Warsztaty tworzą przestrzeń do wspólnego badania połączeń między muzyką a tańcem. Działania prowadzą pedagożki Katarzyna Ustowska-Gmerek (taniec) i Barbara Misiewicz (wiolonczela), które dają uczestnikom warsztatu przestrzeń na eksplorowanie własnej cielesności, twórczości i wynikającej z niej przyjemności w tańcu. Warsztat tworzy przestrzeń do badania formy, percepcji, zmysłów, uczuć i różnorodnych sposobów tworzenia i współtworzenia ruchu i choreografii. 

Sam tytuł, Pas de Chat, ma podwójne znaczenie. W dosłownym tłumaczeniu z języka francuskiego oznacza krok kota, ale odnosi się również do nazwy skoku baletowego o dokładnie określonym kształcie i historii. Inspirując się tymi obrazami, stworzymy przestrzeń do osobistej ekspresji, czerpiąc z niezależnej i wolnej natury kotów. Podobnie jak te pełne wdzięku stworzenia postaramy się pracować z naszą indywidualnością i unikalnym sposobem poruszania się, jednocześnie podążając własnymi i wspólnymi ścieżkami. 

Inspiracją dla projektu jest praca Anny Halprin Life/Art Process, w której artystka koncentruje się na połączeniu życia codziennego ze sztuką, oraz podejście Montessori Dance Guide łączące filozofię Montessori z tańcem, w którym zasady kreatywnego procesu integrują poziom percepcji, fizyczny, mentalny, emocjonalny i duchowy. Projekt umożliwia samopoznanie i rozwój poprzez odkrywanie ruchu i tańca jako środków osobistego wyrazu. Umożliwia zagłębienie się w poszukiwanie sposobów rezonansu pomiędzy tym, co wewnątrz nas i tym, co na zewnątrz.

  • Na warsztaty o godz. 11:30 zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku 3–6 lat.
    Na warsztaty o godz. 14:30 zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku 6-12 lat.
    Prosimy o przyjście w wygodnym i niekrępującym ruchów stroju.

prowadzenie

Katarzyna Ustowska-Gmerek

Tancerka, pedagożka, choreografka. Absolwentka studiów Master in Contemporary Dance Education w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem (MA, 2017); Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Wielka Brytania (BPA, 2012) i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (dyplom, 2008). Działa jako niezależna twórczyni. Zajmuje się tańcem i edukacją Montessori, w ramach autorskiego […]

czytaj dalej