Taniec relacji

warsztaty taneczne metodą Montessori Dance Guide
dla rodzin z dziećmi
w wieku 6+ lat

Warsztaty oparte są o założenia Montessori Dance Guide: podejścia do tańca kreatywnego w zgodzie z filozofią Montessori – idei wychowania do wolności i pokoju.

Zapraszamy do praktyki tańca, która pozwoli nam na odkrywanie i rozwijanie potencjału twórczego, osobistej ekspresji i wrażliwości. Taniec będzie naszą indywidualną odpowiedzią na to, w jaki sposób postrzegamy świat zewnętrzny i wewnętrzny, oraz w jaki sposób chcemy go kształtować.

Nasz taniec rozpocznie się od doświadczania sensorycznego tego, co jest wokół nas i w nas. Rzeczywistość będzie naszym źródłem inspiracji i kontekstem działań twórczych. Doświadczymy kształtów, dźwięków i kolorów, które przetłumaczymy na język tańca. Jednocześnie zaangażujemy ciało i umysł, wspierając umiejętność świadomego i swobodnego poruszania się po sali tanecznej, jak i każdej innej przestrzeni dnia codziennego.

  • termin / miejsce

    • zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów (także tych na podłodze), w przestrzeń warsztatów wchodzimy bez butów
    • czas trwania około 90 minut
    • warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński

prowadzenie

Katarzyna Ustowska-Gmerek

Tancerka, pedagożka, choreografka. Absolwentka studiów Master in Contemporary Dance Education w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem (MA, 2017); Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Wielka Brytania (BPA, 2012) i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (dyplom, 2008). Działa jako niezależna twórczyni. Zajmuje się tańcem i edukacją Montessori, w ramach autorskiego […]

czytaj dalej