Taniec w pudełku

warsztaty
dla rodziców i opiekunów dzieci
w wieku 7–10 lat

Taniec w pudełku to karty z ilustracjami, które zawierają instrukcje pomagające stworzyć własny taniec. Karty w prosty sposób przedstawiają postaci wykonujące różne elementy ruchowe. Niektóre z obrazków powstały, by pobudzać wyobraźnię, inne zaś mają charakter instruktażowy, podpowiadając, w jakim kierunku lub w jaki sposób się poruszać. Wizerunki osób tańczących, które zobaczycie na kartach, są bardzo różnorodne: znajdziecie ilustracje osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych osób w różnym wieku, czasami traficie na obrazki ze zwierzętami, roślinami lub przedmiotami. Karty zawierają również instrukcje opisowe.

Taniec w pudełku powstał, by integrować ludzi w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk. Inicjując pozytywne i kreatywne działanie wspólne, zajęcia mają akcentować w ludziach to, co w nich najpiękniejsze: ich różnorodność i indywidualność. Warsztat jest autorskim działaniem Aurory Lubos, która nie tylko wymyśliła „Taniec w pudełku”, ale też zaprojektowała i wykonała ilustracje do niego oraz opracowała zasady i opisy tańca.

terminy

 • 19 maja 2024

  Centrum Sztuki Dziecka
  ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

 • 25 listopada 2023

  Instytut Kultury Miejskiej
  Kunszt Wodny
  Targ Rakowy 11, Gdańsk

prowadzenie

Aurora Lubos

Tancerka, choreografka, artystka i performerka. Od 1997 roku jest związana z gdańska sceną tańca, współpracowała z licznymi instytucjami organizacjami i inicjatywami w Trójmieście i poza nim. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Współzałożycielka Stowarzyszenie Arbuz , które działa na rzecz uchodźców. Autorka realizacji solowych, instalacji, performansów, krótkich animacji, audycji wizualno-słownych, instalacji performatywnej […]

czytaj dalej