Uruchomić nieruchome

rodzinne warsztaty choreografii z przedmiotem
dla dzieci od 3 lat, także ze szczególnymi potrzebami,
oraz bliskich im dorosłych

Rodzinne warsztaty, w ramach których odkrywamy możliwości tańczenia, poruszania się i komponowania ruchu stawiając w centrum uwagi przedmioty codziennego użytku. Zajęcia koncentrują się przede wszystkim wokół improwizacji i kompozycji. Poprzez wrażenia sensoryczne oraz bliskie obcowanie z wybranymi przedmiotami, celem zajęć jest pobudzenie wyobraźni uczestników oraz zainspirowanie ich do obserwowania otaczającej przestrzeni i przedmiotów z różnych, nowych perspektyw. Poprzez zabawę z uruchamianiem nieruchomych przedmiotów, ćwiczymy również koordynację oraz mobilność ciała. Np. w ćwiczeniu ze zwykłą kartką papieru jedna osoba trzyma kartę, bawi się nią, porusza, ugina, zwija, drze itd. a druga naśladuje ruch kartki. Następnie zamiana. Zadania warsztatowe prowadzone przez Monikę Szpunar realizowane najczęściej w parach opiekun- dziecko. Bez podziału na stereotypowo przypisane role lidera i naśladującego, otwierają przestrzeń na ich bliskie spotkanie w niecodziennym działaniu pełnym dobrej zabawy, ale i uważności na drugiego. 

  • termin / miejsce

    Warsztaty o 11:30 dedykowane są dzieciom w wieku 3-6 lat, także tym ze szczególnymi potrzebami oraz bliskim im dorosłym.

    Warsztaty o 14:30 dedykowane są dzieciom w wieku od 6 lat, także tym ze szczególnymi potrzebami oraz bliskim im dorosłym.

    Na warsztaty zapraszamy w parach dorosły/opiekun – dziecko.

    Prosimy o przyjście w stroju niekrępującym ruchów.

prowadzenie

Monika Szpunar

Tancerka, performerka, choreografka działająca międzynarodowo. Absolwentka ACTS/École de Danse Contemporaine w Paryżu oraz London Contemporary Dance School. W 2016 roku spędziła 7 miesięcy w Brazylii, współpracując z lokalnymi artystami i ucząc się na uniwersytecie Unicamp. Aktualnie współtworzy movement band BADBODYCHAOSCODE, projekt Still Stading z W. Pelczyńską i A. Janus, tworzy autorskie prace oraz tańczy w […]

czytaj dalej