Ksenia Opria

Ksenia Opria – tancerka kontakt improwizacji, facylitatorka ruchu, w swoją pracę wplata praktyki somatyczne. Jest absolwentką kursu „Education in Dance and Somatics”, Eastern Finland Sports Institute (ISLO), 2013/2014. Praktykuje ruch autentyczny, metodę Feldenkraisa. Obecnie współtworzy w międzynarodowym zespole projekt MOSS – Moving into Soft Skills, który jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Artystka ma doświadczenie w tworzeniu społeczności artystycznej, będąc częścią projektu „Living Arts Base” w Katalonii (Hiszpania). Przez ostatnie 10 lat uczy kontakt improwizacji w Europie, pracuje z różnymi grupami (dzieci, dorośli, różne grupy zawodowe, osoby niepełnosprawne). Jest kuratorką i producentką wydarzeń szerzących wiedzę o ruchu, kontakt improwizacji i somatyce, w których uczestnicy eksplorują siebie i swoje relacje z innymi poprzez kreatywne, interdyscyplinarne procesy ruchowe. Jest certyfikowaną praktyczką Ilan Lev Method. Zafascynowana sposobem, w jaki uczą się dzieci – poprzez ruch, eksperymentowanie, próbowanie, powtarzanie, rozpoczynanie od nowa i zabawę. Prywatnie mama czteroletniego syna.

Pomieszczenie jest regularnie wietrzone, w Teatrze jest możliwość umycia i dezynfekcji rąk. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczek - będziemy prosić o ich założenie szczególnie w momentach, w których ruch nie pozwoli na utrzymanie wymaganego dystansu. Informacja o warunkach sanitarnych będzie uaktualniana na bieżąco.