Anna Wańtuch

Choreografka, tancerka, performerka, certyfikowany nauczyciel metody Contakids. Ukończyła kurs Ruchu Rozwijającego Sherborne (I stopień), PINK Training Segni Mossi oraz Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności Taniec Współczesny.
Absolwentka filozofii i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2018 oraz 2019, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Rezydentka Dance Moves Cities, międzynarodowego projektu współrealizowanego przez Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Uczestniczka Forum Dramaturgicznego z Christine de Smedt, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Została zakwalifikowana do programu choreograficzneg ATLAS na Festiwalu ImPulsTanz w 2021 roku w Wiedniu, gdzie rozpoczęła pracę nad performansem „Mothersuckers: Production about reproduction” dotyczącego problematyki macierzyństwa. Stypendystka Kultury Polskiej na Świecie Instytutu im. Adama Mickiewicza. Rezydentka Residance 2022 w Bratysławie organizowanej przez PLAST organization w Dance Residential Centre Telocvičňa.
Od 2012 roku eksperymentuje z ruchem dorosłego z dzieckiem w ramach performansów Postnatal Project. W 2015 roku wzięła udział ze swoją rodziną w warszawskiej wersji Familly Affair grupy ZimmerFrei. W ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa pracowała nad autorskim formatem performansu choreograficznego z udziałem rodzin z małymi dziećmi „Contact Families Show” (premiera: 12 grudnia 2020). Obecnie pracuje nad kolejnym spektaklem z udziałem rodzin pt.: „Rośnie i rośnie i…” dla Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu.

Anna Wańtuch i Performujące Rodziny

www.instagram.com/anna.wantuch.performer